Někdy se stane, že je koupelna v podstatě nová a vyhovuje všem požadavkům rodiny. Architekt jen zapomněl (anebo při stavbě domu nezbyly peníze) na teplou podlahu, a tak se staví dodatečně. Není to žádný problém.
Podlahové topení lze nainstalovat i dodatečně na starou dlažbu do vrstvy tmelu nebo nivelační hmoty. Tato úprava zvýší původní podlahu pouze o jeden a půl centimetru včetně nové dlažby.
Regulaci tohoto elektrického topného a temperovacího systému zajišťuje termostat. Pro vytápění koupelen postačuje podle odborníků příkon 100 až 160 W na metr čtvereční, pro běžnou panelovou koupelnu se náklady pohybují kolem 3-4000 Kč včetně regulace.


Teplá podlaha má tu výhodu, že lze naprogramovat, kdy má být v chodu. Není tedy utrácet za elektřinu celý den, topná rohož se sepne jen v době předpokládané největší frekvence výskytu obyvatel bytu.
Je výhodné pořídit model termostatu, který lze naprogramovat do takzvaného týdenního režimu, to znamená, že každý den v týdnu může mít jiný časový režim. Kdo je zvyklý si přes víkend přispat, nastaví si zapnutí podle svých zvyklostí.

Podlahy s dlažbou vyvolávají často pocit chladu, třebaže teplota v místnosti je jinak dostatečná. Při použití soupravy podlahového vytápění “Teplá dlažba” se pro Vás stane studená podlaha definitivně minulostí. Naše kompletní souprava nijak neomezí Váš životní prostor v bytě a malá vrstvička s topným kabelem (pouze 3,5mm) zajistí rychlé prohřátí podlahy na příjemnou teplotu. V jarním a podzimním období nemusíte zbytečně brzy zapínat ústřední vytápění – systém “Teplá dlažba” Vám zajistí příjemně teplou podlahu.