U nás si vyberete ze široké nabídky obklady, dlažba, obklady do kuchyně, listely, skleněné mozaiky a mozaiky s kamene.

Oficiální vyjádření firmy RAKO k nákupu obkladu a dlažby po internetu…

Hlavní předností nákupu v autorizovaných obchodech například oproti internetovému obchodu je bezplatný odborný poradenský servis a ničím nenahraditelná možnost vidět nakupované výrobky na vlastní oči. Na základě vyhodnocení reklamačních zásahů jsme dospěli k závěru, že stále častěji dochází k neodborným instalacím výrobků RAKO, jejichž příčinou je právě nedostatečná informovanost jak o vlastnostech a možnostech použití tohoto zboží, tak i nedostatky při pokládce obkladů a dlažeb.

Proč výrobce doporučuje nákup dlaždic a obkládaček v síti autorizovaných prodejen svých zákazníků:

  • Nezpochybnitelnou předností je odborná poradenská služba v prodejnách obchodních partnerů, doporučení  vhodných materiálů a možnost bezplatného zpracování návrhu obkladu koupelny.
  • Specializovaní a výrobcem proškolení prodejci Vám poskytnout doporučení a posouzení vhodných materiálů (lepidla, spárovací hmoty ) pro samotnou pokládku obkladových prvků.
  • Zvláště ženy uvítají možnost prohlédnout si obklady ve vzorkovnách prodejců včetně možností jejich praktického použití dříve, než se rozhodnou o jejich nákupu.
  • Při nákupu u odborného prodejce  se minimalizuje riziko nekompletního nákupu, neboť tento prodejce odborně posoudí množství  obkladových prvků, které budete potřebovat pro splnění Vašeho záměru.
  • U našich smluvních partnerů vám nehrozí skryté vyšší náklady spojené s dopravou zboží, neboť  jeho doprava je u mnoha prodejců zdarma nebo za zvýhodněných podmínek.
  • Keramický výrobek, jehož nákup zvažujete,  je vyrobený tradičním způsobem z přírodních materiálů a  může vykazovat kolísání v odstínu a designu oproti barevným odstínům a vzorům použitým při jeho prezentaci na internetu. Při námi doporučovaném způsobu nákupu máte reálnou možnosti si zkontrolovat  před nákupem a zabudováním fyzický vzhled výrobku, zda plně odpovídá Vašim představám.
  • V námi doporučovaných prodejnách naleznete většinou jak starší tak nové kolekce našeho zboží. Posoudíte na místě barevné varianty a  můžete experimentovat s doplněním dekorací (mozaika, listela atd.) Tuto výhodu Vám nemůže zajistit například nákup prostřednictvím internetu.
  • Evidentně nelze přistupovat k obkladům při jejich nákupu jako k virtuálnímu produktu. Internet nemůže v žádném případě nahradit samotnou návštěvu specializované vzorkovny se širokou paletou nabízených obkladových materiálů s možností jejich prohlédnutí a „osahání si“ obkladů v jejich reálné podobě.  Správně naladěná kombinovatelnost a kompletnost je zárukou spokojeného bydlení na dlouhá léta.

Prodejní místa nabízí široký výběr výrobků a profesionální servisní služby. Společnost LASSELSBERGER, s.r.o. klade důraz na kvalitu, servis a renomé české značky RAKO a na to, aby i ti, kteří tyto výrobky prodávají spotřebitelům, ctili stejné zásady.

Současné moderní stavební materiály umožňují použití keramických obkladů a dlažeb nejen na podlaze, ale i na stěnách a dokonce stropech. Všechny typy keramických výrobků včetně keramických dlaždic a obkládaček jsou směsí hlíny, písku a dalších přírodních materiálů. Po vhodné úpravě se formují lisováním nebo tažením, a pak se vypalují při vysokých teplotách okolo 1250 °C. Všechny keramické materiály jsou tvrdé, odolné proti oděru, hygienické, snadno čistitelné a nehořlavé. Obklady jsou pevné -neohýbají a nedeformují se.

Dlaždice mívají různé tvary a rozměry (tj. formáty). Nejčastěji to bývají čtverce nebo obdélníky, existují také šestihrany či osmihrany. Dlaždice s plochou menší než 90 cm2 jsou označovány jako mozaika. Největší standardně vyráběné keramické obklady mají délku strany 60 cm, speciální výrobky 90-120 cm. 
K dlaždicím se nabízí řada doplňkových prvků, jako jsou stupně, schodová tvarovka, sokly, okapnice a různé dekorační doplňky. Obkládačky se doplňují různými tvary a typy bordur a listel.

Druhy dlaždic

Glazované dlaždice

Glazované dlaždice mají povrch pokrytý vrstvou barevného skla (glazury), jež jim dává důležité estetické charakteristiky (barvu, lesk, odstín, dekor apod.) i technologické vlastnosti (tvrdost apod.). Vypalovány mohou být jednou (střep společně s glazurou), dvakrát (glazované na již vypálený střep), případně třikrát (při nanášení speciálních dekorací na již vypálenou glazuru). Glazované dlaždice mohou být lesklé, pololesklé, matné nebo polomatné.

Neglazované dlaždice

Neglazované dlaždice jsou jednolité v celé tloušťce. Mohou být režné nebo leštěné. 
Dlaždice mohou mít porézní (nasákavý) nebo kompaktní (nenasákavý) podklad (střep). Kompaktní, nenasákavý střep se, zvláště u tzv. vysoce slinutých dlaždic, svými vlastnostmi blíží porcelánu. Porézní střep je charakteristický přítomností pórů, které jsou na sebe různě napojeny. Čím je podklad poréznější, tím je větší absorpce vody, což je důležitá charakteristika každého typu dlaždic. Souvisí s ní řada dalších vlastností stavební keramiky.

Další fotografie